مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

 

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟ساختمان ها با گذشت زمان نیاز به بازسازی داخلی و یا به طور کلی تر بازسازی ساختمان پیدا می کنند. هرچه عمر بنا بالاتر رود فرسایش آن بیشتر میشود و این امر ضرروری تر می شود.

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟
مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

قبل از بازسازی خانه باید نکاتی را مشخص کنید اینکه عمر بنای شما چقدر است؟ ساختمان نیاز به بازسازی کامل دارد و یا سطحی؟ آیا لوله کشی ساختمان در اثر زمان دچار فرسودگی شده و ساختمان دچار نم شده؟ بنای شما استحکام کافی را دارد؟ با توجه به این سوالات می توانید مراحل بازسازی ساختمان خود را مشخص کنید.

 مراحل بازسازی منزل شامل دو قسمت می شود:

  • بازسازی قسمت های اصلی ساختمان که در استحکام بنا نقش دارند
  • بازسازی و تعمیرات ساختمان و قسمت های قابل دید در ساختمان

 مراحل بازسازی خانه

بررسی دیوارها، سقف و ستون ساختمان

در ابتدای بازسازی باید دیوارهای حائل ساختمان که نقش استحکام بنا را دارند مرمت شوند. برای این کار باید تا رسیدن به قسمت آجری این دیوارها  تخریب شوند و دوباره گچ و خاک شوند و پس از خشک شدن گچ و خاک، سفید کاری را انجام داد تا دیواری تمیز داشته باشیم.

پس از مرمت دیوارهای اصلی باید دیوارهایی که دچار نم و یا نشت شده اند را تعمییر کرد.

همچنین ستون های فلزی ساختمان نیز باید بررسی شوند و در صورت نیاز باید مرمت شوند.

در مرحله بعد باید سقف تمامی اتاق ها چک شوند که ترک های ان بیشتر نشده باشد و در صورت تعمیر سقف می توانید مجدد از گچ کاری بر روی آن استفاده کنید.

سرویس بهداشتی و حمام

به مرور زمان عایق بندی کف حمام و سرویس بهداشتی از بین میرود و سبب نم دادن به دیوار ها و سقف طبقات زیرین می شود.

برای حل این مشکل کف حمام و یا سرویس بهداشتی باید کنده شود و مجدد عایق کاری شود.

این عایق کاری برای تمام قسمت هایی که با آب و رطوبت سر و کار دارد مثل آشپزخانه و یا پشت بام نیز باید انجام شود.

سقف کاذب

 استفاده از سقف کاذب سبب زیبایی و همچنین نظم دادن به سیم کشی در ساختمان می شود. سقف کاذب به فاصله چند سانتی متری از سقف اصلی قرار میگیرند. با استفاده از این سقف ها می توان نور پردازی ساختمان را تغییر داد و سیم کشی های ساختمان و لوله کشی ها را از آن عبور داد. بیشتر استتفاده آن در مراکز شلوغ مانند بیمارستان ها، ساختمان های اداری، مدارس و … است.

تعویض در و پنجره ها

برای داشتن یک ساختمان نو و کاربردی باید تجهیزات قدیمی آن تعویض شود.

 استفاده از پنجره های دو جداره یکی از مراحل بازسازی است که راه مناسبی برای حفظ انرژی است و همچنین این پنجره ها عایق صوتی در برابر شلوغی شهر هستند.

همچنین تعویض در های قدیمی با درهای ضد سرقت سبب می شود تا امنیت ساختمان شما افزایش یابد و همچنین نمای زیباتری نیز دارند.

تعوض کابینت های آشپزخانه

می توان گفت که آشپزخانه بخش اصلی در ساختمان است چرا که زمان زیادی در آن سپری می شود پس بهتری است بازسازی آن را فراموش نکنید.

استفاده ار کابینت های آشپزخانه جدید نمایی زیبا به  آشپزخانه ما می دهد همچنین با طراحی های جدید این کابینت های فضای کاربردی بیشتری برای استفاده دارند.